Szabó István: Ma nekünk több minden sikerült

Csapatunk 3-0-os sikert aratott Újpesten, így értékeltek a vezetőedzők a lefújás után.

Mészöly Géza, az Újpest vezetőedzője: – Óriási csalódás nekem és a stábnak is ez a teljesítmény. Rossz felfogásban kezdtünk, a KTE tulajdonképpen az első húsz percben még tisztelt minket a 7-0 után, de aztán megérezték, hogy ez nem az az Újpest, így nincs miért. Kapitális hibából kaptunk gólt, de az egész csapat hibáztatható, nem futottunk, nem forgattuk gyorsan a játékot, azt gondoltuk, majd maguktól jönnek a gólok. Óriási tévedésben voltunk. A félidőben próbáltunk rendet rakni a fejekben, de a második gól megpecsételte a sorsunkat.

Szabó István, a KTE vezetőedzője: – Azt gondolom, hogy az együttes védekezésünk működött ma nagyon jól, csapatként nagyon egyben voltunk, gyakorlatilag mindenki beletette a munkát ebbe a támadóktól kezdve. A középpályánk mozgékony volt, kreatív, az átmeneteink jól működtek. Kis dolgokon múlik ez, ezt átérzem, az Újpest szaladt az eredmény után, megnyíltak a területek, ez kedvezett nekünk már. Ma nekünk több minden sikerült, ilyen a futball. Nekünk mindig nagyon motiváltan kell pályára lépni, pláne idegenben, a játékosok nem akarták újra átérezni azt sem, ami ősszel történt itt.