A CSAPAT ÉS A HONLAP TÁMOGATÓJA: HORVÁTH ÉPÍTŐMESTER ZRT.

Soroksáron jön az első edzőmeccs

A felkészülés második hetének a végéhez érünk, melyet egy edzőmeccs zár Soroksáron. A szombaton 10:00-kor kezdődő találkozó egyben már egy sűrű időszak felvezetése is lesz.

Napi két edzéssel zajlott a heti menetrend is a játékosok számára, de pénteken a nagy melegre tekintettel már korábban, illetve összevont programmal fordult rá az utolsó meccsre Tímár Krisztián és csapata. Pozitívum, hogy bár kemény munka zajlik, mindenki egészséges, apróbb sérülések sem szólnak közbe.

A soroksári edzőmeccsen próbázókat is megnéz majd a stáb, név szerint Farkas Dávid, Pálvölgyi Patrik, Göblyös Sándor és Uzunov Bercel készül jelenleg csapatunkkal. Mindannyian megfelelnek az NB II-es fiatalszabálynak.

– Ez egy rendhagyó mérkőzés lesz még, mert nem mindenki fog szóhoz jutni a saját játékosaink közül. Keresünk még fiatal játékosokat a keretbe, így több próbázó is velünk volt ebben az első két hétben. Szeretnénk megnézni őket egy edzőmeccsen is, de természetesen benyomásaink már mindenkiről vannak. Nem a legerősebb összetételben lépünk pályára, kicsit keverni fogjuk a lapokat, egyesek játék helyett külön dolgoznak majd várhatóan. Ami ezzel együtt elvárás, az a szervezettség, a maximum kiadása, a minimális taktikai elvárások betartása, a karakter, valamint a pályán zajló folyamatos kommunikáció. Most 45 percnyi terhelést kapnak majd a pályára lépők, szeretném, ha mindkét félidőt meg tudnánk nyerni – mondta a meccs kapcsán Tímár Krisztián.

A keretben nagyobb átalakulás volt a nyár folyamán, hivatalosan az alábbi mozgások történtek az első edzőmeccs előtt, de várhatók még bejelentések, tekintettel a kölcsönjátékosok sorsára is. 

Nyári mozgás:

Távozók: Győrfi Milán (Paks – kölcsönből vissza), Debreceni Ákos (Paks – kölcsönből vissza), Nistor Ákos (Sepsi OSK – kölcsönből vissza), Varga Bence (lejárt a szerződése, nem hosszabbítottunk vele), Pálinkás Gergő (Vasas), Belényesi Csaba (MTK), Derekas Zoltán (lejárt a szerződése, majd Videoton), Bocskay Bertalan (lejárt a szerződése, nem hosszabbítottunk vele), Szabó Alex (Csíkszereda), Czékus Ádám (Csíkszereda), Papp Milán (szerződésbontás).

Érkezők: Merényi Ádám (Mezőkövesd – kölcsönből vissza), Vattay Márton (Putnok – kölcsönből vissza), Farkas Balázs (Monor – kölcsönből vissza), Kotula Máté (Békéscsaba – kölcsönből vissza), Szabados István (Ajka), Németh Barnabás (Vasas), Szépe János (MTK), Bányai Péter (Csákvár), Nyári Patrik (Szentlőrinc), Szilágyi Zoltán (Szeged), Gajág Gergő (Kozármisleny), Bolgár Botond (FTC – kölcsönbe).

A soroksári edzőmeccs szombaton 10:00-kor kezdődik, a találkozó nyilvános, így szurkolóink is megtekinthetik a helyszínen. Ezt követően sűrű hete lesz csapatunknak, hiszen július 1-én (szerdán) a BVSC-t fogadjuk, majd július 4-én (szombaton) az MTK vendégei leszünk. Mindkét mérkőzés 10:00-kor kezdődik majd, miután a zuglóiak elleni hazai találkozót is korábbra hoztuk a nagy melegre tekintettel. 

Szerző: KTE/kecskemetite.hu

Média partnerek
Támogatók