Lóczi István: Szeretnénk megragadni az előnyt, de még a Riga az esélyes

Csapatunk 2-1-re győzte az EKL-selejtező odavágóján hazai pályán a Riga FC-t, a találkozó után Lóczi István értékelte a látottakat.

Lóczi István, a Kecskeméti TE vezetőedzője: – Gratulálok mindenkinek, hiszen a klub megszerezte története első nemzetközi kupasikerét. Az ellenfelünk igazolta a jó hírnevét, remek csapatról van szó. Szerencsénk volt, hiszen úgy éreztem, lekezeltek bennünket a vendégek. Tegnap késő este érkeztek meg, talán nem vették az elején elég komolyan a meccset, így az első harminc perc a miénk volt. Az első fél órában szép helyzeteket dolgoztunk ki, azonban ezután a túlzott bizonyítási vágy kicsit elvitt minket és átvette az irányítást a Riga. Az első félidő végén sajnálatos módon Banó-Szabó Bencét izomsérülés miatt elveszítettük, az állapotáról egyelőre nem sokat tudunk. A második játékrészben igazi taktikai háború dúlt a pályán, mindkét csapat szerkezetet váltott. A váltásunk jól sült el, megérdemelten jutottunk kétgólos előnyhöz, viszont sajnos a második gól után elfelejtettünk koncentrálni. Fájó, hogy 2-0 után ilyen gyorsan kaptunk gólt, de a meccs képe alapján a 2-1 talán reálisabb. Szeretnénk megragadni az előnyt a visszavágón, de a párharc esélyese még a Riga.