Horváth Krisztofer nélkül nyert a válogatott

Horváth Krisztofer (és Szalai Gábor) ezúttal nem kapott lehetőséget a nemzeti válogatottban, mely kedd este 2-0-ra győzött a Puskás Arénában a Koszovó elleni felkészülési mérkőzésen.

A két együttes története során először találkozott egymással, de az első félidő kevés helyzetet hozott, inkább ismerkedtek a csapatok. A második félidőre három helyen is változtatott Marco Rossi, Nagy Ádámot Schäfer András, Gazdag Dánielt Kleinheisler László váltotta, míg Ádám Martin helyére Varga Barnabás érkezett. Az 58. percben végül megtört a jég, Schäfer András szerzett labdát a koszovói térfélen, majd passzolt a jobb szélről Szoboszlai Dominiknak, aki közelről a vendégek hálójába lőtt, a labda egy védőn megpattanva került a kapuba (1-0). A hajrában a válogatott ismét betalált, egy jobb oldali akciót követően a bal szélen érkező Nagy Zsolt elé került a labda, aki értékesítette a ziccert (2-0).

Magyarország-Koszovó 2-0 (0-0)

Magyarország: Dibusz Dénes – Lang Ádám, Dárdai Márton, Szalai Attila– Bolla Bendegúz (Nego Loic, 68.), Nagy Ádám (Schäfer András, a szünetben), Styles Callum (Vancsa Zalán 84.), Nagy Zsolt (Mocsi Attila, 87.)– Gazdag Dániel (Kleinheisler László), Szoboszlai Dominik – Ádám Martin (Varga Barnabás, a szünetben)

Koszovó: Muric – Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Rrudhani (Hadergjonaj, 71.) – Idrizi (Loshaj, 83.), Berisha (A. Rrahmani, 83.) – Zhegrova (Bytiqi, 64.), Muslija (Celina, 64.), Rashica – Muriqi (Rashani, 64.)

Gólszerzők: Szoboszlai (58.), Nagy Zsolt (86.)